m_Iceland_204

Irklažmogiai grįžo iš Islandijos. Dar neišblėsę įspūdžiai puikūs. Be visų kitų įdomybių, išbandyti trys vandens keliai: banginių stebėjimas, Aisbergų lagūna ir kalnų upė Vestari-Jökulsá.

Čia yra dvi su puse minutės video su mūsų kelionės momentais: Inspired by Iceland. Lithuanian version. O čia yra originalas: Inspired by Iceland. - gal nuo jo ir žiūrėti reikėtų pradėt. -:)

1. Banginių stebėjimas Šiaurės Atlante. Plaukėme tam skirtu laivu iš Húsavík uosto šiaurės Islandijoje. Bent kartą gyvenime būtina pamatyti šokinėjančius banginius.

m_Iceland_360
Kuprotasis banginis (Húsavík, Islandija)

m_Iceland_384

2. Pripučiamais kajakais Aisbergų lagūnoje (Jökulsárlón), pietų Islandijoje. Sudėtingumas kaip Asvejos ežere Lietuvoje. Gražu taip, kad rodos galėtum plaukioti ir plaukioti, neramu tiek, kad ilgai nesinori - po to kai pamatai apsiverčiantį aisbergo gabalą.

m_Iceland_172
Aisbergų lagūna (Jökulsárlón, Islandija)

m_Iceland_173

3. Kajakingas Vestari-Jökulsá upėje šiaurės Islandijoje. Maršruto pabaiga pažymėta čia. Pradžia ten kur kelias kertą upę. Sudėtingumas maždaug 2+ kategorija. Vandens kiekis didelis, stipri srovė, stiprus vėjas, lokalių kliūčių ar perkritimų nėra, upė visus plauktus 10-12 km teka kanjonu, tad nusiimti nuo maršruto praktiškai neįmanoma. Patogiausia susirasti raftingo paslaugas teikiančią "Arctic Adventures" (www.adventures.is) ir išklausinėti apie maršruto pradžios ir pabaigos taškus. Dirbantys gidai islandai ir nepaliečiai patars, o paprašius ir parveš į bazę. Beje, šalia yra kita upė - Austari-Jökulsá, sudėtingumas 4+ kategorija. Sako dažnai raftus apverčia, tai pripučiamiems kajakams ko gero per sudėtinga. Bet pabandykit:)

m_Iceland_430
Vestari-Jökulsá. Islandija

m_Iceland_431
© 2014 irklazmogiai.lt – keliautojų klubas „Kitokie maršrutai“