Bhote_Koshi_0

Himalajuose plaukiojimo sezonas prasideda kovo mėnesį. Saulė vis labiau šildo ledynus ir upėse daugėja vandens. Irklažmogiai.lt išbandė didžiausią kritimą (apie 15 m į kilometrą) turinčią upę Nepale, kuria vykdomas komercinis raftingas.

Upė vadinasi Bhote Koshi. Nepaliečių kalba tai reiškia upė iš Tibeto, o jos vanduo atiteka nuo tirpstančių Shisa Pangma viršukalnės sniegynų.

Bhote_Koshi_map

Viršutinį upės ruožą raftingo organizatoriai charakterizuoja kaip IV-V kategorijos sudėtingumo, žemutinį – kaip III kategorijos (esant aukštam vandeniui). Bendras ruožo ilgis, kuriuo vykdomi plaukimai siekia 21 kilometrą, iki Lamosangu hidroelektrinės. Plaukimas paprastai vyksta dvi dienas, po 1,5-2 val praleidžiant ant vandens. Taip, raftas yra raftas, – didelė, nerangi, nors ir gana saugi plaukimo priemonė. Tačiau kai teko rinktis – raftas arba nieko – I chose life:)

Ko gero didžiausias rafto trūkumas yra tai, kad jame jautiesi lyg keleivis (na jei nesi tas vienintelis, kuris sėdi gale ir vairuoja). Na, taip, turi irklą, ir lyg ir vykdai komandas all forward, right forward, left backward, STOP! Tačiau tos kelios valandos tikrai neprailgo – buvo daug gražių vaizdų (visgi kalnai aplink laaaabai aukšti), daug vandens purslų ir geros nuotaikos.

Maršrutą tikrai galima plaukti pripučiamais kajakais, nors prie labai aukšto vandens, panašu, kad kai kuriuos slenksčius gali tekti apsinešti – visgi upė turi jėgos. Be to, galima būtų pradėti plaukti kiek aukščiau nei raftai (jie pradeda ties taip vadinamu 95 kilometru), tas ruožas nuo pat Tibeto sienos charakterizuojamas netgi V-VI kategorija. Bothi Koshi galėtų būti puikus dienos apšilimo maršrutas prieš ieškant sudėtingesnių upių Himalajuose. Privažiavimas labai geras – pora valandų kelio iš Katmandu į šiaurės rytus, link Tibeto (Kinija). Vietų stovyklai rasti įmanoma, malkų taip pat šiek tiek yra. Yra kelios raftingo organizatoriams priklausančios stovyklavietės – tvarkingos, švarios, galima gauti maisto (pigiai) ir alaus už 3 eurus:(

2012_02_26-03-03_Nepal_341
Po plaukimo

2012_02_26-03-03_Nepal_352
Neatsiejamas budizmo simbolis - ir stovykloje

Ir pabaigai kelios ne irklažmogiai.lt nuotraukos: Bothe Koshi.

Bhote_Koshi_1
Bhote_Koshi_2
Bhote_Koshi_3
© 2014 irklazmogiai.lt – keliautojų klubas „Kitokie maršrutai“